Karabinek ARSENAL M14 SF kal. 7.62×39

Poniżej przedstawiamy produkt, który możesz u nas kupić. Jeżeli interesuje Cię jego zakup, sktontaktuj się z nami.

Zapraszamy też do naszego sklepu na Allegro.pl, gdzie możesz wybrane produkty zamówić i opłacić online.

Dane szczegółowe producenta
Kaliber: 5,56×45 mm / 7,62×39 mm
Pojemność magazynka: 5 szt.
Długość lufy: 215mm
Długość całkowita (kolba rozłożona): 760mm
Waga bez magazynka: 3,4kg
Rodzaj ognia: półautomatyczny
Żywotność lufy (wg producenta): 15 000 strzałów

Brak w magazynie

Karabinek SAR-M14SF jest niezwykle skuteczną bronią półautomatyczną zaprojektowaną jako zarówno broń wojskowa, jak i broń myśliwska i do strzelań sportowych. Wykonany według specyfikacji wojskowych.

Nr. 1 w swojej klasie!

Zakłady Arsenal (rok założenia 1878r.) w swojej długiej historii stały się liderem w produkcji broni. Ich seria karabinków jest w czołówce broni opartej o konstrukcję kałasznikowa. SAR-M14SF jest wytwarzany z tych samych materiałów i na tej samej linii produkcyjnej, co broń wojskowa.

SAR-M14SF jest robiony z najwyższej jakości metalu. Posiada monolityczną frezowaną komorę zamkową, co zapewnia niezwykłą precyzję wykonania i odporność na użytkowanie i uszkodzenia.

Lufa jest wewnętrznie chromowana, co zapewnia niezwykłą precyzję i długą żywotność. Komora nabojowa jest w kalibrze 5,56x45mm/7,62x39mm

Kolano gazowe jest chromowane. Zapobiega to szkodliwemu działaniu gazów wylotowych na metal.

Zamek i suwadło są wykonane z odkuwek, co znacznie zwiększa wytrzymałość broni.

Magazynki, chwyt pistoletowy, i przednie łoże karabinka są wykonane z czarnego polimeru, wzmocnionego włóknem szklanym polikaproamidu. Materiał ten cechuje się niewielką wagą, a przy tym dużą wytrzymałością. Same elementy polimerowe mają nowoczesny design, wyróżniają się na tle innych broni o podobnej konstrukcji.

Karabinek jest wyposażony w bardzo wygodny bezpiecznik. Z prawej strony ma tradycyjny bezpiecznik skrzydełkowy w stylu innych konstrukcji opartych o system kałasznikowa. Jednak z lewej strony posiada dźwignię bezpiecznika, którą można obsługiwać kciukiem, bez odrywania dłoni od chwytu pistoletowego. Jest to dużo szybsze i wygodniejsze rozwiązanie od tradycyjnego przełącznika umieszczonego tak, że wymaga on zmiany chwytu do operowania nim.

Z racji swojej bardzo krótkiej długości, dla zachowania jak najdłuższej linii celowania tylne przyrządy celownicze zostały przesunięte na pokrywę zamka. Warto też zauważyć, że karabinek jest fabrycznie wyposażony w regulowane na boki szczerbinę, jak i przeziernik. Bez ponoszenia dodatkowych kosztów można wybrać sobie te przyrządy, które bardziej nam pasują. Sama pokrywa zamka jest zamontowana z przodu na zawiasie, co bardzo ułatwia złożenie broni po czyszczeniu.

SAR-M14SF ma bardzo solidną kolbę z możliwością złożenia na prawą stronę. Kolba nie ma w sobie najmniejszych luzów, a jej konstrukcja pozwala na niesamowicie proste jej składanie i rozkładanie.

Z lewej strony komory zamkowej jest szyna montażowa pozwalająca na szybki montaż i demontaż różnych akcesoriów, jak celowniki kolimatorowe, czy lunety.

Karabinek ma zamontowany bardzo dobry tłumik płomienia. Dzięki niemu mimo swojej niewielkiej długości, podczas strzelania nie wylatuje z lufy żaden płomień. Ponadto znacznie zmniejsza on odrzut i podrzut w czasie wystrzału.

Powierzchnia karabinka jest fosfatowana i pokryta lakierem proszkowym bardzo odpornym na wszelkiego rodzaju rozpuszczalniki i warunki zewnętrzne. Dzięki temu karabinek jest odporny na korozję.

W zestawie:
- magazynek o pojemności 5 sztuk,
- pas nośny,
- oliwiarka,
- przybornik,
-instrukcja.

Do karabinka pasują standardowe magazynki.

EMJOT S.C.

Aleja Harcerska 3b
41-500 Chorzów
obok Stadionu Śląskiego - zobacz na mapie
strzelnica@strzelnica.com.pl
NIP: 6272492316
Godziny otwarcia

pn-pt: 12:00-21:00
sb-nd: 10:00-21:00
amunicję i broń wydajemy do godziny 20:00

czynne 7 dni w tygodniu

obiekt przystosowany dla osób z ograniczoną sprawnością ruchową